Web tasarımı, dijital pazarlama işinde en çok bilinen kelimelerden biridir. Her şey çevrimiçi olarak değiştiğinden, web sayfanızı tasarlamayı veya yeniden tasarlamayı aramanız gerekir. Bir site oluşturmak kolaydır, ancak yüksek kaliteli ve duyarlı web tasarımı oluşturmak karmaşıktır.

Herhangi bir şey arayan kullanıcıların çoğu, her zaman bulmak için bir masaüstü bilgisayara oturmuyor. Sadece telefonunu çıkaracak ve gerekli olanı arayacak. Bu sebeple tüm mobil cihazlarda iyi görünen duyarlı bir web siteniz olmalıdır.

Bir kullanıcı bir siteyi ziyaret ettiğinde, web sitesinin ne sağlamak istediğine karar vermek için orada sadece birkaç saniye kalır. Bir ankete göre, izleyicilerin %66’sı profesyonelce tasarlanmış web sitelerine yöneliyor.

Sadece bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Hedef kitlenizi web sitenize çekmek için çekici bir kullanıcı ara yüzü tasarımına sahip olmanız gerekir. Sonuçta, yaptığınız web sitesi, izleyicilerin ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi sahibi olması içindir.

İyi bir web sitesi tasarımı ve ilgi çekici bir web içeriği oluşturma ile, hedef kitlenize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir ve web siteniz için potansiyel müşteri yaratabilirsiniz.

Web tasarımının ne olduğunu anlayalım mı?

Trend dijitalleşmeye doğru kaymaya başladığında, işletmeler çevrimiçi olarak da büyümeye başladı. Dolayısıyla, çevrimiçi bir iş kurmak için, burada mağazanıza ihtiyacınız var. Dijital alandaki mağazaya web sitesi denir. Hedef kitlenin ilgisini çekecek ürün ve hizmetlerinizi sergileyebileceğiniz bir platformdur.

Bir web tasarımcısı veya UX tasarımcısı bir web sitesi tasarlayabilir. Yaratıcı tasarım için farklı tasarım öğeleri oluşturmak için genellikle HTML ve CSS vb. kullanır.

Çevrimiçi bir iş kurmak için bir web sitesine ihtiyacınız var. Bu nedenle günümüz dünyasında bir web sitesine sahip olmak esastır. İşte web tasarımının neden önemli olduğunu anlamak için altı neden.

1- İlk İzlenimi Ayarlamak İçin

Duymuş olabileceğiniz gibi, “ilk izlenim son izlenimdir”, aynı şey web sitesi için de geçerlidir. Bu kitle web sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, web sitenizi ilk bakışta beğenmelidir.

Sahip olduğunuz tek şey, kitlenizi etkilemek için birkaç saniyenizdir, çünkü kesinlikle kitlenizi olumlu bir şekilde etkilemek isteyeceksiniz. Bir ziyaretçi web sitenizi ziyaret ettiğinde çekici olmasını bekler, ancak tasarım yeterince iyi değilse, hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Web tasarımı, hedef kitleniz arasında markanızın marka bilinci oluşturması açısından önemlidir. Hedeflenen bir kitleye ulaşmak için mükemmel bir ilk izlenim bırakmalısınız. Markanızı algılayan kitledir. Öyleyse kalmalarını sağlamak için sorumlu olan sizsiniz.

Bir ziyaretçi kaybettiğinizde, rakibiniz bir ziyaretçi kazanır. Böylece iyi bir web tasarımı hedef kitlenizi web sitenizde tutar.

2- SEO (Arama motoru optimizasyonu) Yaklaşımınıza Yardımcı Olur

Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin Google’da daha iyi sıralanmasını sağlayan bir işlemdir. Harika içeriğin daha iyi SEO sağladığına inanılıyor, ancak web tasarımı da daha iyi bir SEO stratejisi oluşturmada önemli bir rol oynuyor.

Birçok web tasarım öğesi ve stratejisi, sitede yayınlanacak içeriği etkiler. Tarayıcılar daha sonra web sitenizi tarayacak ve SEO sıralamanızı iyileştirecektir.

Bu, uğraşmayı göze alamayacağın şey. Sayfa İçi SEO uygun değilse, en baştan itibaren üst sıralarda yer almak için savaşacaksınız, bu iyi bir işaret değildir.

Yayınlanan içeriğin dışında, bireysel web tasarım öğeleri doğrudan web sitesinin SEO’sunu etkiler. Bu nedenle, web tasarımı, web sitenizin daha iyi sıralanması için hayati bir rol oynar.

3- Müşteri Hizmetleri İçin İzlenimi Belirleyin

İnsanlar sizi sadece web sitenize bakarak yargılayabilir. Web tasarımınızı gördüklerinde onlara nasıl davranacağınıza karar verebilirler.

Tasarım mülayim ve basitse, izleyiciler müşterilerinize dikkat etmeyeceğinize inanır. İşiniz konusunda çok ciddi olmadığınız düşünülüyor.

Anlaşılır, parlak, modern ve yaratıcı bir web sitesi ile izleyici daha iyi karşılanır. Bu, izleyicileriniz için hoş bir jest görevi görür.

Bu nedenle, daha iyi potansiyel müşteri üretimi için harika bir ilk izlenime sahip olduğu söyleniyor. Web sitenizi işletmenizin yüzü olarak aldığınızda, önemli bir kullanıcı etkileşimine sahip olmalısınız. Müşteriniz sizi fiziksel konumunuzda ziyaret ettiğinde bir örnek alalım. Kibar ve misafirperver olacaksınız. Bu, web siteniz aracılığıyla tasvir etmeniz gereken şeydir.

4- Hedef Kitlenizde Güven Oluşturun

İnsanlar profesyonelce tasarlanmamış bir web sitesine güvenmezler. Ziyaretçiler arasında güven oluşturmak için web sitesini kötü tasarlamamalısınız.

Toplu bir kitap siparişi vermek isteyen bir şirket düşünün, ancak bu şirket web sitenizi ziyaret ettiğinde memnun değil. Profesyonel web sitesi olan birini arayacak.

Ziyaretçiler arasında güven oluşturmak, ilgilenmeniz gereken önemli bir husustur. Farz edin ki bu arenaya önem vermiyorsunuz. Büyük bir kayıp yaşıyorsunuz.

Web sitenizi ziyaret eden bir ziyaretçi markanıza güvendiğinde, web sitesini beğendiğinde ve orada daha uzun süre kaldığında. Sizinle pazarlamayla gerçekten ilgileneceği için onu içeriğinizle ikna etmek için zamanınız var.

5- Rakipleriniz Mevcut

Dünya dijitalleşirken, herkes işini çevrimiçi olarak değiştiriyor. Böylece rakipleriniz, iş alanlarına göre tasarlanmış yaratıcı bir web sitesi ile çevrimiçi ortamda yer alır.

Sadece dışarıda kalıyorsunuz, bu da yokluğunuz nedeniyle müşterilerinizi rakiplerinize kaptırıyorsunuz demektir. Dolayısıyla, çevrimiçi varlığınızı güçlendirmek için bir web siteniz olmalıdır.

Rakiplerinize rekabet sağlamak için buradaysanız, güncellenmiş, yaratıcı, modern ve iyi tasarlanmış bir web siteniz olmalıdır. Web siteniz rakiplerinizden daha çekici olduğu için bu, web sitenize daha fazla potansiyel müşteri sağlayacaktır.

Web sitesi tasarımı, web sitenizi diğerlerinden ayırmak için önemli bir özelliktir. Aynı iş nişine sahipken, satış fiyatı ve stratejisi aşağı yukarı aynı olacaktır. Ardından web sitenize nasıl müşteri çekebilirsiniz.

Web tasarımı tam olarak cevaptır. Web sitenizin mükemmel web tasarımı, sizi diğerlerinden farklı kılar ve işinize uygun.

6- Tutarlılık Yaratır

Çevrimiçi işinizi kurmaya çalışırken, yapmanız gereken ilk şey marka bilinirliği yaratmaktır. Markanızın hedef kitleniz arasında tanınmasını ve takdir edilmesini istersiniz.

Tutarlılık oluşturmaya yardımcı olduğu için web tasarımları çok önemlidir. Bir web sitesi tasarlarken tüm sayfa tasarımlarında aynı yazı tiplerini, stili, renkleri, efektleri kullanmalısınız.

Tüm sayfalarda farklı bir tasarıma sahip olmak, marka tanınırlığı oluşturmayı zorlaştırıyor. Profesyonel bir web tasarımcısı, aynı efektlere sahip bir web sitesi tasarlar, ancak markanızı ünlü oluşturmada tutarlılık yaratmak için daha iyi görünür.

Markanızı bu renklerle tasvir etmek için aynı renkleri kullanmanız önerilir. Markanızı izleyiciler arasında temsil edeceği için renklerinizi akıllıca kullanmalısınız.

Web siteniz profesyonel görünmüyorsa, ziyaretçiler profesyonel görünen başka bir web sitesi arayacaktır. Hedef kitlenin daha uzun süre kalması ve işletmenizin politikasını ve hizmetlerini anlaması için tutarlı bir web sitesi oluşturun.

Web Tasarım Sistemleri, Türkiye’nin en iyi ödüllü web tasarım ve yazılım ajansıdır. Yıllardır bu alanda çalışıyoruz. Böylece profesyonel web sitesi tasarımının önemini anlıyoruz. Bir web sitesi tasarlarken en önemli şeyin ne olduğunu düşünebilirsiniz.

Ama o kadar basit değil. İş alanınıza uygun uygun bir düzen seçiyoruz. Tasarımcılarımız, farklı yazı tipleri ve renkler seçerek sayfaları tasarlamak için çok çalışıyor.

Tarafımızca hazırlanan web sitesi kolay yüklenir ve saniyeler içinde açılır. SEO optimizasyonlu, mobil uyumlu, duyarlı bir tasarım tasarlıyoruz. Gerekirse, intihal olmayan ve hatasız SEO dostu içerikler yazıyoruz.

Web Tasarım hizmetlerimiz hakkında bir uzmanla görüşmek için bizimle iletişime geçin veya hemen 0542 784 8524 numaralı telefondan bizi arayın !